s

Aktualności

Powrót

Witamy w Toruniu

01 styczeń 2019

Liceum Ogólnokształcące „Sokrates” w Toruniu to jedyne liceum z akredytacją Uniwersytetu Cambridge z niezwykłą bogatą ofertą edukacyjną ukierunkowaną na naukę języków. 

W szkole istnieje możliwość wyboru trzech ścieżek edukacji. To nauka w klasie z pełnym programem Cambridge Advanced zwieńczonym maturą międzynarodowym, z częściowym programem Cambridge English i klasa, w której nauka kończyć się napisaniem polskiej matury. 

Głównym założeniem klasy Cambridge Advanced jest edukowanie uczniów w sposób międzykulturowy. Objęte prestiżowym systemem Cambridge wybrane przedmioty prowadzone są w języku angielskim. Uczeń otrzymuje dwa świadectwa maturalne: międzynarodowe i polskie oraz bierze udział w wykładach, seminariach i konferencjach na Cambridge University. 

Jeśli chodzi o klasę z częściowym programem Cambridge English to jej specyfika polega na kontynuowaniu nauki w języku polskim na podstawie autorskich koncepcji nauczania opartych na programach Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

Zajęcia języka angielskiego w formie Cambridge English w zwiększonej liczbie godzin są prowadzone przez native speakerów. Uczniowie biorą udział w wymianach międzynarodowych oraz otrzymują certyfikat Cambridge English i raporty postępu Cambridge English Profile. 

W liceum „Sokrates” istnieje także możliwość samodzielnego wyboru przedmiotów rozszerzonych i zdawania matury w języku polskim. Uczeń sam decyduje, które z nich będzie zdawał na egzaminie. Szkoła zapewnia zwiększoną ilość godzin wybranych przez niego zajęć. 

Co ważne placówka zapewnia szeroki pakiet dodatkowych zajęć, które są realizowane m.in.  w formie ćwiczeń laboratoryjnych i warsztatowych. Jest to na przykład nauka języka hiszpańskiego, zajęcia sportowe (basen, siłownia, fitness), profesjonalne kursy komputerowe czy wizyty studyjne  w organizacjach i instytucjach międzynarodowych.

Liceum „Sokrates” w Toruniu posiada akredytację prestiżowego Uniwersytetu Cambridge. Zdobywane przez uczniów międzynarodowe certyfikaty i dyplomy gwarantują wstęp na ponad 2800 uczelni na całym świecie bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych. 


Search here